by Darek Pietraszewski
KONCERT
24.05.2014 l trzecia fala l białobrzegi
start: 19:00 / wstęp: FREE

FALA DŹWIĘKU #22Dub techno w lesie! A raczej Mech w lesie, co przecież brzmi całkiem sensownie. MECH tworzą dwaj dubowi producenci: Mateusz Wysocki (Fischerle), oraz twórca labelu MINICROMUSICMichał Wolski.

O 17.00 zapraszamy na spacer po lesie z grupą Parque-nō Artist Collective (Słomkowski, Herman, Łepkowski). Odkryjemy na nowo wiatę w lesie, cmentarz jeńców radzieckich, strzelnicę...
✪ MATEUSZ WYSOCKI - Jednym z muzycznych wcieleń Mateusza Wysockiego jest Fischerle. Wykorzystując pogłosy, szumy, usterki, field-recordingi i preparowane instrumenty akustyczne, poddaje dubewej obróbce przeróżne odmiany elektroniki.
Jako Fischerle koncertował w Polsce i za granicą obok takich twórców jak Kode 9, Shed, Dj Spooky, Moritz von Oswald Trio, Mikkel Metal czy Kenneth Christiansen. Występował także w ramach projektu Warsaw Electronic Festival.
Tworzy, współtworzy i udziela się również w licznych projektach: Porcje Rosołowe, Szubrawy Kot, Wysokie Loty oraz Mniej niż 40 opowieści, gdzie połączył elektronikę z bajkami tatarskimi. Wysocki zajmuje się też filmem, tworzeniem instalacji dźwiękowych oraz pisaniem bajek. Od 2010 roku współtworzy z Lechem Nienartowiczem net-label Pawlacz Perski.✪ MICHAŁ WOLSKI - Muzyk, DJ, dziennikarz. W swojej twórczości stara się znajdować równowagę między cielesnym i kontemplacyjnym aspektem muzyki. Wzbudzane przez niego brzmienia można określić jako coś między techno, deep techno a dub techno, z głębokim wpływem, choć nie zawsze wprost, szeroko rozumianego ambientu.
Prezentował swoją muzykę na takich zagranicznych festiwalach, jak ChoP Festival (Chiny), NoiZe Festival (Holandia), a także rodzimych: Audioriver, kilkakrotnie w czasie Warsaw Electronic Festival i innych. Swoje dźwięki zabrał również do Nowego Jorku, gdzie grał na zaproszenie wydawnictw Blank Slate i Basement Floor. Twórca Minicromusic Rec., wydawnictwa skupionego na brzmieniach techno, deep techno, dub techno, minimal techno czy tech-house. Od wielu lat związany z Fundacją Szutka i Technologia oraz społecznością Warsaw Electronic Festival. Współzałożyciel projektu Fűnfte Strasse. Wydaje muzykę z pomocą takich wydawnictw, jak Blank Slate, Minicromusic Rec., WEFREC, Nitodrum i innych.DOJAZD
z m.marymont 705, z źerań fso 734 (ok.30 min.)
Przystanek Białobrzegi