KONCERT / TRASA
01 - 07.01.2014


/link FB/

01.06.2014 Poznań > Pawilon > szczegóły
03.06.2014 Warszawa > Pardon, ToTu  > szczegóły
05.06.2014 Bydgoszcz > Mózg  > szczegóły
07.06.2014 Lublin > Centrum Kultury szczegóły

JERZY MAZZOLL - klarnety (Gdańsk)
SEBASTIAN SMOLYN - elektroniczny puzon (Bazylea)
ARTUR SMOLYN - elektronika (Bazylea)
MAXIME HÄNSENBERGER - perkusja (Fryburg)

✪ DEFIBRILLATOR to niezwykle energetyczna formacja. Grający na elektronicznym puzonie SEBASTIAN SMOLYN i posługujący się elektroniką jego brat ARTUR SMOLYN na swoje artystycznej ścieżce wybrali kierunek muzyki improwizowanej. Ich osobiste doświadczenia złożyły się na matrycę dla takiej muzyki, która rządzi się swoimi własnymi prawami i używa wszystkich możliwych środków, by osiągnąć swój cel. Nie ma dla nich stylistyk awangardy, których by nie eksplorowali. Ich brzmienie silnie zakotwiczone jest w estetykach free jazzu, nowej muzyki współczesnej, grindcore czy noise. Podczas obecnej trasy koncertowej towarzyszy im perkusista z szwajcarskiego Fryburga - MAXIME HÄNSENBERGER. Gościnnie wystąpi z nimi JERZY MAZZOLL.
✪ JERZY MAZZOLL (urodzony 19 grudnia 1968 w Gdańsku) - polski klarnecista, wokalista oraz kompozytor yassowy, związany poprzez pewien czas z klubem Mózg oraz trójmiejską sceną yassową. W jego muzyce pojawiają się elementy jazzu, folku oraz muzyki współczesnej. Uznany poprzez Jazz Forum za jednego z najciekawszych współczesnych polskich klarnecistów.
Współpracował między innymi z takimi muzykami, jak Django Bates, Peter Brötzmann, Jon Dobie, Alfred Harth, Kazik, Peter Kowald, Vytutas Labutis, Jeffrrey Morgan, Tony Oxley, Olga Szwajgier, Tomasz Stańko, Tymon Tymański, Olo Walicki.