KONCERT
11.06.2014 l kurort l warszawa
start: 21:00 / wstęp: FREE


DAKTARI
/link FB/

Następny muzyczny gość Kurortu to kwintet improwizatorów dobrze znany warszawskiej publiczności. Daktari na przestrzeni wielu lat istnienia nie stał w miejscu. Wielokrotnie zmieniały się już w Daktari stylistyka, koncepcja i instrumentarium. Zamiłowanie do improwizacji, folkowych pieśni i brzmieniowego brudu oraz charakterystyczna ekspresja sceniczna konsekwentnie pozostają jednak niezmienne.

Olgierd Dokalski - trumpet
Mateusz Franczak - tenor sax
Miron Grzegorkiewicz - guitar
Maciej Szczepański - bass
Robert Alabrudziński - drums

::: DAKTARI ma na koncie trzy płyty. Debiut zespołu "This Is The Last Song I Wrote About Jews. Vol. 1." ukazał się w 2011 roku nakładem Multikulti Project. Płyta została wyróżniona statusem płyty miesiąca w Radio PIN oraz płyty tygodnia w Programie 2 Polskiego Radia, była także obecna na listach najlepszych płyt roku 2011 portali muzycznych.
Kolejny album zatytułowany „I Travel Within My Dreams with a German Passport” został nagrany w Berlinie w listopadzie 2012 roku, tuż po koncercie formacji na Berliner Jazzfest.
Materiał zarejestrowano analogowo i w sekstecie, razem z indonezyjskim gitarzystą Tommy'm Simatupang'iem. Płyta w lipcu 2013 roku zainaugurowała działalność nowego labelu muzycznego Circon Int.


Ich najnowsza płyta zespołu, zatytułowana "Lost Tawns", ukażę się w maju. 
Zespół występował w Niemczech, Austrii, we Włoszech i na Ukrainie, a także na wielu festiwalach muzycznych, w tym na: Heineken Open'er (World Stage), Nowa Tradycja, Nowa Muzyka Żydowska, Warsaw Summer Jazz Days. Utwory Daktari były obecne na składankach "Rootz from Polska" i "Mulakuż".
Zespół związany jest z warszawskim labelem Circon Int. oraz poznańską oficyną jazzową Multikulti Project.