KONCERT
24.04.2014 l świetlica l warszawa
start: 21:00 / wstęp: FREE


ŻAL w Świetlicy
BUCHNER & ŻUROWSKI
/link FB/

Jakub Buchner (gitara elektryczna) i Aleksander Żurowski (pianino) grają poukładaną muzykę parajazzową. W utworach wykorzystują dużo loopowanych motywów typowych dla muzyki elektronicznej. Jest w tym dużo finezji i subtelności przeplatających się z atonalnym pazurem typowym dla warszawskiej sceny freejazzowej.


 ALEKSANDER  ŻUROWSKI - instrumenty klawiszowe - Jego głównym i najukochańszym instrumentem jest fortepian jednak nie stroni od wszelakich eksperymentów brzmieniowych. W dziedzinie muzycznej jest kompletnym samoukiem. Zaczynał od robienia śmiesznej muzyki na komputerze oraz zakładania licznych rockbandów. Obecnie pasjonuje się muzyką poważną wszystkich epok oraz improwizowaniem w gronie znajomych. Jest połową dwuosobowego zespołu Nietakt oraz jednym z członków Warszawskiej Orkiestry Improwizowanej.

 JAKUB BUCHNER - młody gitarzysta. Ceni sobie wszechstronność grając z takimi inicjatywami muzycznymi jak: (czyhający na reaktywację) zespół improwizacyjny Dorób Psu Ogon, duet ŻAL łączący w sobie improwizację z graniem do-kotletowym, oraz punkowy skład Dead Man's Meeting, z którym przygotowuje się do pierwszych nagrań i koncertów. W brzmieniu instrumentu interesuje go połączenie ciepłej czystej barwy, wraz z poszukiwaniem dziwnych niekoniecznie konwencjonalnych dźwięków.