KONCERT
09.04.2014 l csw l warszawa
start: 20:00  / wstęp: 15 zł


PROGRAM STREFA

EKIN FIL / CÉTIEU
/link FB/


 Ekin Fil
Solowy projekt Ekin Üzeltüzenci, która wcześniej śpiewała i grała na klawiszach w noise-rockowym trio Proudpilot. Jej muzyka jest bardzo osobista i czarująco delikatna. Porusza się swobodnie pomiędzy industrialnym noisem, przetykanym ambientem a lirycznym opowiadaniem sennych historii. Jej pierwszy mini album "We Are Hours" podsumowuje doświadczenia Ekin z eksperymentami komputerowymi, ukazuje jej dziką i ciemną stronę . Po tej płycie, brzmienie jej muzyki stało się bardziej miękkie i nadal pozostało delikatne. W 2009 roku wydała kolejny album "Soon", a w 2011 kasetę w kalifornijskim wydawnictwie Root Strata pt. „Language”, na której przedstawiła kolejna odsłonę swoich mglistych muzycznych pejzaży przetykanych ciemnym hipnotycznym śpiewem. W 2013 wydała kolejną płytę w wytwórni „ Students of decay” z San Diego, na którym jakby odsłoniła nieco zasłony i wpuściła więcej światła do swojej muzyki.


Ekin Fil występowała min. w Istambule, Berlinie, Hamburgu, Krefeld, Offenbach, Kolonii, Valetta (Malta). Jej piosenka "Welcome" znalazła się na niemieckiej kompilacji Nonpop. Wzięła udział w nagraniach wokali dla Jefre Cantu-Ledesma's "Roam the Milky Way", Biblo's "Noon" i "Common Sensations".
✹ Cétieu
Ambientowo-dronowe oblicze solowego projektu pod nazwą técieu / cétieu / éctieuTekla Mrozowicka w swej działalności bazuje na improwizacji oraz dąży do stworzenia jak najbardziej refleksyjnej przestrzeni dźwiękowej rozpiętej między nowymi technologiami a audiosferą publiczną, czyniąc konfrontację słuchacza z akustycznym wymiarem muzyki generowanej cyfrowo, intymnym przeżyciem, którego podstawowym celem jest poszerzenie skali percepcji współczesnego pola słyszenia, a więc tak zwanego słuchokręgu człowieka, w odniesieniu do jednostki. W plamach dźwiękowych cétieu punkt ciężkości zostaje położony na eksplorowanie technologicznych możliwości przekształcania i generowania dźwięków, związanych z doznaniem ciszy. W kompozycjach cétieu znajdujemy zarówno nostalgiczne muzyczne pejzaże, utkane na rezonujących delikatnych ambientowych teksturach, jak i głębokie drony, wciągające słuchacza do krainy mroku. 
Muzyka stołecznej producentki z pewnością zaciekawi w szczególności fanów takich projektów jak: Celer, Stars of The Lid, Pan American, Tim Hecker, Jannick Schou, czy Jasper TX.
Cétieu wydała w 2013 roku wydała aż 5 EPek, a następnie debiutancki długogrający dyptyk ESPERO QUE NOS VEAMOS PRONTO / QUE PORQUE BAILO Y PORQUE VEO EL AMANECER (DIPTICO), który przyciągnął uwagę sceny ambientowej i zaowocował pozytywnymi recenzjami, na przykład prestiżowego brytyjskiego magazynu Fluid-Radio, który porównał drony cétieu do majestatycznej muzyki Steve`a Roacha (pełny tekst recenzji: http://www.fluid-radio.co.uk/2014/01/cetieu/).W lutym 2014 artystka wydała w formacie cyfrowym poliptyk składający się z 4 albumów, o łącznej długości 6 godzin, który zostanie wydany na DVD nakładem jej nowonarodzonego mikrolabelu Barudă Records.
W końcu kwietnia ukaże się nowy pełnowymiarowy album cétieu, „Ceiling Stories”, który zostanie wydany na kasecie przez francuską wytwórnię BLWBCK. Nowy album został nagrany pod wpływem inspiracji Tekli legendarnym albumem “Quiet City” PanAmerican (Kranky), dlatego pierwszy track “Ceiling City (for Pan•American)” został zadedykowany Markowi Nelsonowi, w geście umiłowania jego muzyki.