IMPREZA
18.04.2014 l bar studio l warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE


MARCIN MASECKI
VENERDI SANTO / WIELKI PIĄTEK
/link FB/

"Melancholia jest religijnością nie potrzebującą Absolutu; umykaniem poza świat, lecz bez pokusy transcendencji; upodobaniem do pozorów nieba — lecz bez wrażliwości na symbole, które miałyby te pozory kryć. Wydawać się może, że melancholia zbliża nas do Boga, lecz w gruncie rzeczy ma moc uwalniania od niego. 

Dzięki tej mocy jest rozkoszą, która sama się pogłębia i sama z siebie powtarza swe błędy. Melancholia jest obłędem estetycznym, zamkniętym w sobie, odpornym na mitologie. Jest jak kołysanie snu, bo poza swym eterycznym rozdarciem nie wytwarza żadnego obrazu." - Emil Cioran

MARCIN MASECKI (aka DJ SZOPEN), 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, członek wytwórni Lado ABC, lider i partycypant ogromnej ilości różnorodnych projektów. Prowadzi zespół Profesjonalizm, jest dyrektorem pierwszej edycji WOR (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej), oraz członkiem międzynarodowego zespołu Paristetris. Jego ostatni projekt to Polonezy – dziesięcioosobowa orkiestra dęta grająca autorski zestaw polonezów.

Jego równoległym koniem jest muzyka klasyczna, ktorą najczęściej prezentuje w nietuzkinkowy sposób (nietuzinkowe miejsca [barStudio], nietuzinkowe instrumenty [LAPTOP] , nietuzinkowa interpretacja [a raczej nietuzinkowa playlista).
 
Będzie melancholijnie, będzie wszystko w kolorze purpury.
Wielki Piątek w barzeStudio.
Chodźcie zrobić sobie absolutny rachunek sumienia.