KONCERT
22.04.2014 l powiększenie l warszawa
start: 20:00 wstęp: 25/30 zł

SCENA INTUITYWNA DOMU WYDAWNICZEGO FOR TUNE
/link FB/

Dom Wydawniczy For Tune i klub Powiększenie zapraszają na trzeci koncert na Scenie Intuitywnej Domu Wydawniczego For Tune w warszawskim klubie Powiększenie 

Zagra formacja - KoLeLu - (Konikiewicz - Leniewicz - Ludew) wraz z mistrzem ceremonii serii koncertów – Ryszardem Wojciulem.

KoLeLu to nowy zespół, działający od lata 2013 w składzie:

Wojciech Konikiewicz - gitara
Piotr Leniewicz - bas 
Karol Ludew - perkusja

Basista i perkusista tworzą czołową polską, rockową sekcję rytmiczną. Są także członkami zespołów takich jak metalowy Semantik Punk, który za swoją, nagraną w USA przy współpracy producenta zespołów takich jak Slipknot czy Sepultura - Rossa Robinsona płytą "abcdefghijklmnoprstuwxyz" zdobył znakomite recenzje w czołowych pismach światowych, Tilt czy Złodzieje oklasków.

Pewnym zaskoczeniem jest ujawnienie się Konikiewicza jako gitarzysty. Ten, legendarny klawiszowiec, kompozytor i producent, jeden z twórców nurtu polskiej awangardy jazzowej oraz elektroniki ale także współpracownik najważniejszych postaci rocka takich jak Janerka, Ciechowski, Brylewski, Budzyński i wielu innych, był do tej pory kojarzony z instrumentami klawiszowymi, tymczasem, jak sam mówi, na gitarze gra od 15 roku życia i jest to jego ulubiony instrument, którego używa w niekonwencjonalny sposób.

Na saksofonach i klarnetach zagra mistrz ceremonii serii koncertów – Ryszard Wojciul – muzyk, producent muzyczny, dziennikarz i muzykolog w jednym. W latach osiemdziesiąty związany z niezależną sceną rockową, później aktywny na scenie współczesnej muzyki poważnej i awangardowego jazzu. Lider The Intuition Orchestry, człowiek mediów i manager kultury. 

Koncert będzie można obejrzeć na żywo w internecie na platformie NUPLAYS. Szczegóły na temat streamingu na stronie eventu FB.