KONCERT
22.04.2014 l klub kultury saska kępa l warszawa
start: 19:00 wstęp: 15 zł

FRACTALS /// TADEUSZ SUDNIK / INDIA CZAJKOWSKA + PAWEŁ PROCHNOWSKI
/link FB/

Improwizujący duet elektroakustyczny Indii Czajkowskiej i Tadeusza Sudnika - znanego z legendarnego Freelectronic Tomasza Stańki. Gościnnie wystąpi Paweł Prochnowski.

Ich współpraca studyjna i koncertowa trwa już 10 lat. Grali m.in na festiwalach: Ad Libitum, Kody, Re-Wizje, Fuzie (SK) grając w duecie lub z zaproszonym do trio gościem specjalnym (Jacek Kochan, Andrzej Przybielski, David Kollar). Tym razem gościem będzie znakomity gitarzysta Paweł Prochnowski (Kanada), z którym Artyści współpracują od kilku lat. 

Oryginalne kompozycje przy użyciu elektroniki, splecione ze stylistyką free jazzową łączą się tu z dźwiękami sonorystycznie potraktowanej gitary. Intensywne przebiegi rytmiczne i otwarte struktury improwizacji z przetwarzanym na żywo głosem.

✹ TADEUSZ SUDNIK (live electronic)
Reżyser dźwięku, performer, kompozytor, założyciel Studia Dźwięków Niemożliwych. Pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia, nagrywał muzykę filmową i baletową, elektroniczną, teatralną i etniczną. Pracował dla festiwalu muzyki współczesnej Warszawska Jesień i dla PTMW. Projektował dźwięk dla Double Opera HEARTPIECE wystawianej w galerii The Kitchen w Nowym Yorku. Nagrywał z Freelectronic Tomasza Stańki. Członek grupy Kawalerowie błotni (2001) - wraz Jerzym Kornowiczem, Mieczysławem Litwińskim, Ryszardem Lateckim, Krzysztofem Knittlem i Tadeuszem Wieleckim - łączącej tradycję free-jazzową z komponowaniem i działaniami intuicyjnymi w nietypowych miejscach: lasach, na łąkach. Jego zainteresowania skupiają się na syntezatorach analogowych, elektronicznych urządzeniach przekształcających, efektów dźwiękowych natury.
Współpracował i nagrywał z Tomaszem Stańką, Dom Um Romao z zespołu Weather Report, Sonnym Sharrockiem, Garym Thomasem (współpracownikiem Milesa Davisa i Johna McLaughlina), Adrianem Mearsem, Peterem Gigerem, Apostolisem Anthimosem, Andrzejem Mitanem, Januszem Skowronem, Helmutem Nadolskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Andrzejem Przybielskim, Adamem Pierończykiem, Tomaszem Dudą.


✹ INDIA CZAJKOWSKA (głos, fortepian, flet)
Wokalistka, kompozytorka i pianistka. Tworzy na składy kameralne, porusza się też w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu.
W roku 2008 nagrała solowy album Cosmospir (Hic Sunt Leones Mediolan), w stylistyce muzyki eksperymentalnej i post-klasycznej. Niektóre a ostatnio wydanych albumów to: Mermago, (Obuh Records, 2010), Secretia (Zoharum 2013) a także płyta Circo Divino, we współpracy współpracy z Parallel Worlds (Grecja) i Alio Die (Włochy)
Tworzy muzykę filmową i teatralną, współpracowała m.in. z reżyserem Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, praskim teatrem Wytwórnia, eksperymentalna grupą Adekada. Jest autorką muzyki do spektakli Teatru TVP. Jako improwizująca wokalistka nagrywała i koncertowała m.in z formacją jazzową z Nowego Jorku- Ensamble Elektra, Drum Freaks, Noelem Akchote, Tadeuszem Sudnikiem (live electronics), Markiem Chołoniewskim - Hipnagog, Raphaelem Rogińskim, Andrzejem Przybielskim. Jednym z jej najnowszych projektów jest międzynarodowy ARTRANCE, z Davidem Kollarem (SK, gitara), Gergo Borlai (Wegry, perkusja) , Andreą Ladanyi (Wegry, taniec).


✹ PAWEŁ PROCHNOWSKI (gitara, synth)
Muzyk i realizator dźwięku. Od 20 lat mieszka w Toronto, gdzie wydał dwa solowe albumy „Atmospheres” i „Human Automata”. Gra i nagrywa z muzykami takimi, jak Mark Hundevad (znany ze współpracy z Cecilem Taylorem, Raphe Malikiem i Sunra), Glenn Fraser. W Polsce
koncertował z Tadeuszem Sudnikiem, Aliną Mleczko, Mieczysławem Litwińskim, Włodzimierzem Kiniorem Kiniorskim, Andrzejem Przybielskim, Janem Smykiem oraz z duetem Sol et Luna (Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko).