by Kama Sokolnicka

KONCERT / IMPREZA
11.04.2014 l firlej l wrocław
start: 20:00  wstęp: 20 PLN

URODZINY ROZKURZU
/link FB/

Rozkurz ma już rok! A przynajmniej jest tak po przyjęciu określonego następstwa wypadków. Otóż, w połowie kwietnia 2013 zacząłem przygotowywać pierwsze wydarzenia realizowane później jako rozkurz. Przez ten czas udało się zrobić wiele dobrego (za co wypadałoby podziękować wielu osobom), ale to już było i było. Należy wyglądać ciekawego rozwinięcia.

Z okazji urodzin-nieurodzin - specjalny koncert. "rozpuśćmy się nie będzie źle"*

*Miron Białoszewski, (rozpuśćmy się…), [w:] idem, Rozkurz, Warszawa 1980, s. 173.

________________

Patricia (USA // Opal Tapes, L.I.E.S.)

Patricia jest nowojorskim producentem, nagrywającym dla Opal Tapes, czyli jednej z najciekawszych obecnie wytwórni specjalizujących się w eksperymentalnej muzyce klubowej. Debiutanckie "Body Issues" pierwotnie ukazało się na kasecie, a ostatnio pojawiła się również jego winylowa edycja (był to pierwszy album wydany w sublabelu Black Opal) - obie wersje zostały wyprzedane w ekspresowym tempie. Krytycy często porównywali ten materiał do twórczości Actress i Huerco S., natomiast FACT Magazine uznał Patricię za jednego z tych producentów, na których należy zwrócić największą uwagę w 2014 roku.

Oprócz działalności solowej Patricia współtworzy też takie projekty jak np. Inhalants (razem z Jahiliyya Fields), Masks (z Arp), Patreke (z Terekke).
Ekin Fil (TUR)

Ekin Üzeltüzenci to turecka artystka pochodząca ze Stambułu. Tworzy ona kameralne utwory, które bazują na bardzo prostych partiach organów i gitary, uzupełnionych o wokale unurzane w mocnym pogłosie. Te dość statyczne kompozycje sprawiają wrażenie jakby zawieszonych w czasie, a przez to nieco odrealnionych. Bez większego problemu można je zestawić z dorobkiem takich wykonawców jak Grouper, Low, Jessica Baliff, Slowdive, czy też Cocteau Twins.

Płyty Ekin Fil ukazywały się nakładem m.in. Root Strata i Students Of Decay. W marcu miał premierę jej nowy album zatytułowany "Reds".
☑ Tkacze

Wspólny projekt Piotra i Mikołaja Tkaczów. Tłuste bity i trochę plądrofonii. Improwizacje na sampler, gramofon i winyle.
☑ hERR rUBIN

Urodzony w 1991 roku. Tworzy chore, abstrakcyjnie bity inspirowane twórczością Marka Fella i Madliba. Słucha smutnego hip-hopu oraz bardzo złego trapu.☑ Czarny Latawiec

Krytyk, kurator, cyklista. Sonorystyczny plądrofonista, dźwiękowy imperialista. Jego produkcje to wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu Czarnego Lądu i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń.
Afterparty:

☑ DJ 2 Lewe Ręce

☑ DJ MT