KONCERT
13.03.2014 l powiększenie l warszawa
start: 20 wstęp: 25/30 PLN

SCENA INTUITYWNA DOMU WYDAWNICZEGO FOR TUNE
/link FB/

Dom Wydawniczy For Tune i klub Powiększenie zapraszają na nowy cykl koncertów.

Koncerty w ramach Sceny Intuitywnej Domu Wydawniczego For Tune, będą odbywać się raz w miesiącu. Każdy koncert będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Muzyka którą usłyszą uczestnicy koncertu będzie tworzona na żywo przez wybitnych improwizatorów, którzy bardzo często spotkają się w scenie po raz pierwszy.

For Tune jest wytwórnia młodą, ale niezwykle dynamiczną Pierwsze płyty z ich katalogu ukazały się wiosną, a rok 2013 zamknęli 22 wydawnictwami (albumami), wśród których znajdują się też płyty DVD. Płyty For Tune łatwo rozpoznać po spójnym – artystycznym layoucie i bardzo wysokiej jakości edytorskiej. W każdym wydawnictwie znajduje się bogato ilustrowana książeczka, z interesującymi artykułami, których autorami są wybitni znawcy tematu. Płyty ukazują się w kilku seriach kolorystycznych oznaczających różne gatunki muzyczne, jazz, world music, klasyczną muzykę współczesną, muzykę eksperymentalną, a już wkrótce również rockową i ambitny pop.

Mistrzem Ceremonii - animatorem koncertów będzie Ryszard Wojciul – wiceprezes For Tune, a jednocześnie muzyk, muzykolog i dziennikarz, od połowy lat osiemdziesiątych związany z niezależna scena rockową, o później ze środowiskiem twórców muzyki współczesnej i jazzowej. Do wspólnego grania zapraszać on będzie muzyków z różnych środowisk – jazzmanów, rockmenów, folkowców, wszystkich którym nie obca jest sztuka kolektywnej improwizacji.