KONCERT
20.03.2014 l csw l warszawa
start: 20:05  / wstęp: CO ŁASKARÓWNONOC
E F M ::: KOTER / KWAPISIŃSKI ::: WOLFRAM
/link FB/

Apatia, bóle głowy, znużenie, wyczerpanie, problemy z koncentracją, senność lub kłopoty z zasypianiem, bóle stawów, kłopoty z kondycją, osłabienie, brak apetytu czy rozdrażnienie to wszystko - zdaniem osób w życiu doradzających - symptomy zbliżającego się przesilenia wiosennego. Zanim dzień się z nocą zrówna, kalendarz rzymski nowy rok rozpocznie i Jare Święto celebrować będziemy, lepiej więc oddechy brać głębsze, kroki stawiać rozważniej i w dźwięk wsłuchiwać się wnikliwiej. Gdy już natomiast zmiana pór roku nastąpi, Punkt Barana minięty zostanie, a słońce zajdzie po dwunastu godzinach na nieboskłonie, grać muzykę będzie można, a nawet trzeba co by złe myśli odegnać i bez bolączek żadnych w nowy etap wkroczyć. Z werwą, wyczuciem i namaszczeniem. W skupieniu i w celu wspólnym. W tonacji ze światem, naturą i ich rytmem.


E F M
Choć inaczej zapisane fm przywodzi na myśl radio, to stare, nie internetowe, z pokrętłami, guzikami i całą masą szumu pomiędzy falami na których lecą rzeczy, które nas zupełnie nie interesują. Nigdy zresztą nas nie interesowały. Ciekawsze było to co pomiędzy - rzadko uczęszczane centymetry skali na których działy się rzeczy nieprzewidywalne. Wymykające się kontroli rządców sprzęgi, zgrzyty i trzaski. Dźwięki, które intencjonalnie wytwarzane godzą w system i jego regulacje. Skoro jednak dali nam Oni owe pokrętła i guziki, muszą się liczyć z konsekwencjami. Choć wolą melodie i harmonie, muszą zaakceptować szum.

Maciej Maciej (totutotam, GAAP KVLT) - laptop, synths, gramofon
Filip Kalinowski (kIRk, Msza święta w Altonie, KK) - gramofon
Emil Macherzyński (Palcolor, Złota Jesień) - laptop, theremin

KOTER / KWAPISIŃSKI
Olga Koter - muzyk, improwizatorka. Gra na instrumentach elektronicznych i elektroakustycznych. Związana z warszawskim zespołem Airth. Tworzy swój solowy projekt Remote Viewer.


Wojciech Kwapisiński - muzyk, gitarzysta i improwizator z Warszawy.  Współtwórca i członek zespołów Airth, Gamid Group, Nor Cold Quartet, Altona, Puppetteine, Zwichnięci Dandysi, Julian Ochorowicz, Jedność, Ian CzaplaDobry Ból, Promieniowanie. Założyciel DIY Labelu Wytwórnia Element. Członek nieformalnej grupy Antikonsjum oraz grupy nieformalnej Studio Gołąbki. Członek Stowarzyszenia NowE oraz Stowarzyszenia Trzecia Fala. Organizator koncertów i cykli muzycznych: Impro MitingDziałanie Muzyczne.
WOLFRAM
Dominik Kowalczyk (ur. 1969), znany szerzej ze swojej solowej działalności jako Wolfram. Gra muzykę elektroniczną, oscylującą pomiędzy stylistyką ambient i noise, wplecioną w tło nietanecznych rytmów i pulsacji. 
Jego utwory znalazły się na kilkunastu składankach (m.in.w magazynie The Wire). Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i filmowej oraz instalacji dźwiękowych (prezentowanych m.in. podczas festiwalu Warszawska Jesień 2010 i Re:wizje 2010).

Oprócz solowych projektów i tworzonych ad hoc składów, Kowalczyk udziela się (wraz z Karolem Koszniecem, znanym z Setting The Woods on Fire i właścicielem labelu Monotype Rec Jakubem Mikołajczykiem) w formacji Komora A. Jest jednym z założycieli magazynu internetowego NEUROBOT, którego autorzy w latach 1998 - 2000 działali również jako trio o tej samej nazwie, grające elektroniczną muzykę improwizowaną. 

Występował m.in. z takimi muzykami jak: Thomas Ankersmit, Alexei Borisov, Xavier Charles, Phil Durrant, Facial Index, David Galbraith, Martin Koller, Robert Piotrowicz, Keith Rowe, Ignaz Schick, Andrew Sharpley, Torben Tilly, Viön & Mem.