KONCERT
24.04.2014 l fawory l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 15 zł

MACIEJ CIERLIŃSKI PIOTR DĄBROWSKI
Impresje na lirę korbową, instrumenty perkusyjne i przedmioty
/link FB/
MACIEJ CIERLIŃSKI - (lira korbowa) założyciel projektu Maćko Korba – prezentującego muzykę eksperymentalną na lirę korbową. Tradycyjne brzmienie połączono tu z przetworzonym i preparowanym na żywo dźwiękiem. Projekt wpisuje się we współczesny nurt eksperymentalnej muzyki w konwencji „Minimal Music” Steve Reich’a. Jednocześnie odnaleźć można tu echa tradycji lirniczo-dziadowskiej oraz iście cygańskie brzmienie. Utwory dawne, m.in. francuskiego baroku a także bałkańskie i polskie z Mazowsza i Kurpi doskonale łączą się z minimalistycznym dźwiękiem. Projekt został doceniony na festiwalu Nowa Tradycja 2007 w postaci Grand Prix oraz I Nagrody im. Czesława Niemena. W roku 2010 grupa Maćko Korby reprezentowała Polskie Radio na 31 Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Nadawców w Rudolstadt.
PIOTR DĄBROWSKI - perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka.
Występuje z programem solowym a także w KoM trio z Rayem Dickatym i Wojciechem Kwapisińskim, w duecie Origami z Szymonem Tarkowskim. Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, a także grywa z Mieczysławem Litwińskim i innymi. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Miał przyjemność współpracować z: (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, z Maciejem Cierlińskim, Yerba Mater, Patrykiem Zakrockim, Meritum, Wiosna, Bindu Duo. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci.