by SG
KONCERT
29.03.2014 l kolonia artystów l gdańsk
start: 19:00 / wstęp: 10 zł

PATRYK ZAKROCKI SAM
chmury płyną - o chmurach będę grał
/link FB/

Ilość miejsc ograniczona. Projekt realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).

"Solo improwizacja na instrumencie to najpiękniejszy, bo najbardziej osobisty sposób wypowiedzi. Nie ma kompromisów - jest tylko to, czego się pragnie i do czego w danej chwili jest się zdolnym. Czemu nie. Zestaw, którego używam pozwala mi na wykorzystanie podczas występu solo, moich ulubionych instrumentów: Altówki, Mbiry i Oscylatora. Może też zagram którąś z nie moich ulubionych kompozycji. Czemu nie." (Patryk Zakrocki)


Patryk Zakrocki - improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem.

Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Poza wieloma koncertami w Europie występował również w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii.Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, wspoltworzył “Inwazję dźwięku” w Zachęcie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator wystepował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Norbertem Kubaczem, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wieloma innymi wybitnymi muzykami!