KONCERT
16.03.2014 l 6 dzielnica l łódź
start: 19 / wstęp: 12 PLN

BDTA SHOWCASE
BARTEK KUJAWSKI / MICROMELANCOLIÉ / GERARD LEBIK / K + SKINNY GIRLS
/link FB/

Bartek Kujawski - znany również jako 8rolek. Pod własnym nazwiskiem prezentuje bardziej eksperymentalne oblicze. Na swoim koncie ma wiele nagrań wydanych w mik.musik, sangoplasmo, cockrockdisco, raban records. Podczas imprezy w 6 dzielnicy będzie miała premierę jego nowa płyta/słuchowisko/opowiadanie "Szczupak", którą wydaje BDTA.  Na koncercie będzie można usłyszeć głównie zawartą na niej muzykę, ale pojawią się też fragmenty tekstu.
Micromelancolié to projekt Roberta Skrzyńskiego, aktywny od roku 2002. Z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych, buduje repetytywne struktury mieszczące się w ramach estetyki usterki. Nagrania projektu ukazują się na całym świecie, głównie na kasetach w labelach takich jak: A Beard of Snails (DK), Already Dead Tapes (US), Ghetto Naturalist Series (US), Jozik Records (FI), Quasi Pop (UA), Rocket Machine Tapes (AU) czy Sangoplasmo (PL). W roku 2013, nakładem BDTA, ukazuje się CD-R zatytułowany "#p st-m d rn_summertime" - jest to pierwszy zbiór solowych nagrań Roberta, wydany w Polsce. Od 2012 Robert współpracuje aktywnie z norweskim artystą Sindre Bjerga. Efektem kolaboracji jest CD "Prayer Calls" wydany w roku 2012 przez Aurora Borealis (UK), CD-R "Momentum" wydany rok później przez Twice Removed (AU) oraz kilka nagrań, które ukażą się wkrótce nakładem takich wytwórni jak MonotypeRec. (PL) czy Black Horizons (US). Jego ostatnim solowym wydawnictwem w momencie pisania tego tekstu jest CD 'It Doesn’t Belong Here' wydane nakładem Zoharum.Gerard Lebik (ZOPAN) tworzy dźwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dźwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne takie jak: saksofon, klarnet kontraltowy, generatory fal akustycznych, obiekty elektroakustyczne, video feedback, software.
W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise’u.
Współpracował i występował z: Noid, David Maranha, Eryck Abecassis, Clayton Thomas, Kazuhisa Uchihashi, Brian Labycz, Rob Mazurek, Keith Rowe, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, hans w koch i innymi. Uczestniczył w projektach: ZOPAN Foton, VHS ESP, Slug Duo, mutual ëstë group, veNN circles, Erase.
K. + Skinny Girls to nienazwany jeszcze projekt dwóch łódzkich muzyków, którzy lubią drony, pogłosy i jazgot.