by Maciek Misiewicz / MISIEWICZ ILLUSTRATION
KONCERT
04.04.2014 l kolonia artystów l gdańsk
start: 19:00 / wstęp: 15 PLN


BDTA / Koncert Życzeń /
0404 / MICROMELANCOLIÉ / FISCHERLE / KRZYSZTOF TOPOLSKI
/link FB/

Występ artystów związanych z wrocławską wytwórnią BDTA zorganizowany w ramach projektu pt. Koncert Życzeń.


0404 to nazwa solowego projektu prowadzonego przez audiowizualnego artystę Adama Witkowskiego. Pod tym szyldem opublikował do tej pory dwa wydawnictwa: "W Domu" (2003, Pracownia Ludzie Gdańsk Rec.) oraz "Biedota British Tapes" (2013, Oficyna Biedota). W przygotowaniach jest retrospektywna kompilacja dla BDTA. Oprócz tego, realizował muzykę do kilku spektakli tanecznych i teatralnych oraz dziesiątki godzin audycji radiowych, współtworzy również projekty takie jak Gówno, Samorządowcy czy Langfurtka.

Micromelancolié - projekt Roberta Skrzyńskiego, aktywny od roku 2002. Z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych, buduje repetytywne struktury mieszczące się w ramach estetyki usterki. Nagrania projektu ukazują się na całym świecie, głównie na kasetach w labelach takich jak: A Beard of Snails (DK), Already Dead Tapes (US), Ghetto Naturalist Series (US), Jozik Records (FI), Quasi Pop (UA), Rocket Machine Tapes (AU) czy Sangoplasmo (PL). W roku 2013, nakładem BDTA, ukazuje się CD-R zatytułowany "#p st-m d rn_summertime" - jest to pierwszy zbiór solowych nagrań Roberta, wydany w Polsce. Od 2012 Robert współpracuje aktywnie z norweskim artystą Sindre Bjerga.
Fischerle - jedno z wcieleń Mateusza Wysockiego, w ramach którego różne odmiany elektroniki poddaje dubowej obróbce. W tym celu wykorzystuje pogłosy, szumy, usterki, field-recording i preparowane instrumenty akustyczne. Fischerle występował w Polsce i za granicą obok głównych przedstawicieli gatunku, takich jak Moritz von Oswald, Fluxion, Vladislav Delay czy Mikkel Metal. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA i kilku innych krajach.
Krzysztof Topolski - aka Arszyn - perkusista, muzyk elektroniczny, improwizator, autor instalacji dźwiękowych i soundartowych projektów. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic. Komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe.
Podczas naszego wydarzenia Krzysztof wystąpi w duecie na bas i perkusję wraz z muzykiem grupy Trupa Trupa, Wojtkiem Juchniewiczem.