SPOTKANIE / IMPREZA
25.02.2014 l bar studio l warszawa
start: 20:30 / wstęp: FREE

MUSIKSTUDIO II /// LUBOMIR GRZELAK
/link FB/

"Musikstudio" to cykl spotkań, który właśnie rozpoczynamy w Studio. W co drugi wtorek będzie tu można we względnym spokoju posłuchać muzyki. Kilku albumów wyselekcjonowanych przez dobrych ludzi - muzyków, DJ-ów, wydawców, artystów, krytyków, blogerów, działaczy i badaczy - osoby, które mają z muzyką stały kontakt, nie tylko na poziomie odbiorcy.


• • • Tym razem kilka albumów wybierze i zaprezentuje Michał Kupicz. Jeśli w ostatnich latach przesłuchaliście przynajmniej kilka polskich płyt alternatywnych, to jest spora szansa, że Michał Kupicz maczał palce w powstaniu przynajmniej jednej z nich.

Kupicz to producent z Wrocławia, aktualnie zamieszkały w Warszawie, który od kilku lat zajmuje się produkcją, miksowaniem, masteringiem i rejestracją koncertów muzyków i zespołów takich jak: Anthony Braxton, BNNT, Coldair, Dwutysięczny, Ed Wood, Kristen, Marcin Masecki, William Parker, Sorja Morja czy très.b. I wielu innych.

W 2013 wydał swój pierwszy album autorski - "bez tytułu", wydane jako kaseta w labelu Sangoplasmo Records. Na swoim debiucie Kupicz ze strzępków i sampli zebranych przy produkcji płyt innych artystów stworzył wymykające się prostej kategoryzacji różnorodne kompozycje. Zdarza mu się też zrobić remiks, piosenki kogoś, z kim współpracował, albo np. Bon Ivera:
 
• • • Nasz gość zaprezentuje kilka bardzo współczesnych pozycji, mocno osadzonych w dzisiejszej kulturze Internetu, undergroundowego net-artu i tego bardziej mainstreamowego - kompilację vaporwave'u, dream-pop i trochę abstrakcyjnego, pokręconego hip-hopu. I pewnie coś jeszcze. Jako, że żyjemy w kulturze obrazu, niektóre nagrania będą wzbogacone projekcją wideo, a inne będą pokazane w swojej pierwotnej, audio-wizualnej formie.

http://tinypeopleonabeachwithgiantheadsintheclouds.bandcamp.com/
http://www.michalkupicz.com/