fot. Magda Kucharska, Piotr Lewandowski
KONCERT
24.02.2014 l pardon, to tu l warszawa
start: 20:30 / wstęp: 20 PLN

MIKE MAJKOWSKI : SOLO /// & SPECIAL GUEST : PIOTR KUREK
/link FB/

Mike Majkowski - kontrabas solo
Piotr Kurek - instrumenty klawiszowe / elektronika solo"Z okazji premiery płyty 'Why Is There Something Instead Of Nothing?' [Wyd. Bocian Records] na naszej scenie wystąpi "jeden z najciekawszych młodych twórców w dziedzinie muzyki improwizowanej" [Jakub Knera - PopUpMusic.pl / Nowe idzie od morza] - Mike Majkowski. Tym samym się bardzo cieszymy ze tego wieczoru będziemy gościć tez wyjątkowego muzyka Piotra Kurka."

Mike Majkowski
urodzony w Sydney / Australia kontrabasista i kompozytor. Posiada polskie korzenie, zamieszkuje w Berlinie. Jego twórczość znajdziemy w jazzie, muzyce improwizowanej i komponowanej. Występuje jako solista, ale także w wielu innych projektach: LOTTO (z Łukaszem Rychlickim i Pawłem Szpurą), BLIP (z Jimem Denley), ROIL (z Chris Abrahams & James Waples) i RÓŻA z Mikołajem Trzaską.

W jego twórczości dąży do rozszerzenia i udoskonalenia różnorodnych technik związanych z kontrabasem. Obecnie koncentruje się na dziedzinie muzyki spektralnej, w której energetyczne granie na kontrabasie generuje niezależne warstwy harmoniczne - z celem poczucia wewnętrznego spokoju. Jego muzyka poszukuje powiązania miedzy namacalnością a donośnością, miedzy marazmem i pędem.

"Jednym z najbardziej innowacyjnych i pomysłowych kontrabasistów jazzowych na świecie." - Filip Lech, culture.pl

"Jego styl jest wyjątkowy i niepowtarzalny, konsekwentnie rozwijany w kierunku coraz lepiej wypracowywanego świadomego brzmienia i konsekwentnego stylu." - Jakub Knera - PopUpMusic.

"Mike Majkowski to prawdziwy zaklinacz kontrabasu... Artysta sprawił, że kontrabas zamienił się w maszynę, która przemówiła do mnie wyjątkowym dźwiękiem." - Lukasz Komla - Nowamuzyka.pl

Wywiad z Mike Majkowski: http://www.popupmusic.pl/no/39/artykuly/493/mike-majkowski-wywiad

Recenzja premierowej płyty 'WITSION': http://www.nowamuzyka.pl/2013/12/03/mike-majkowski-why-is-there-something-instead-of-nothing/
Piotr Kurek
zamieszkały w Warszawie muzyk, autor projektu Piętnastka i kilku albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis, Black Sweat Records, Crónica Electronica. Współpracował m.in. z Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Ostatni solowy album EDENA (Sangoplasmo 2012) został właśnie wznowiony w limitowanej edycji na pięknym, czerwonym winylu.