KONCERT
06.03.2014 l eufemia l warszawa
start: 21 / wstęp: 15 PLN


IMPRO MITING
PAWEŁ SZPURA / ŁUKASZ RYCHLICKI
/link FB/

Paweł Szpura i Łukasz Rychlicki jako duet grali razem już wielokrotnie, były to jednak występy inspirowane dokonaniami Alberta Aylera i jemu dedykowane. Tym razem wykorzystają głównie własne doświadczenia zdobyte podczas wspólnego grania w zespole Lotto czy w innych projektach.

PAWEŁ SZPURA: perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Jest członkiem zespołów HERA i Wovoka. Z Łukaszem Rychlickim i Majkiem Majkowskim tworzą Lotto.

ŁUKASZ RYCHLICKI: gitarzysta. Znany głównie jako członek zespołu KRISTEN. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji, pomiędzy tradycją wyznaczoną przez takich gitarzystów jak Sonny Sharrock czy Thurston Moore. Z Pawłem Szpurą i Majkiem Majkowskim tworzą Lotto, a z bratem Mateuszem Rychlickim duet Salto.