by Tomasz Mirt
KONCERT
21.03.2014 l ostrowskie ck l ostrów wlkp
start: 21 / wstęp: FREE

DEFIBRYLATOR # 3
VILGOĆ / PURGIST / RE-DRUM / MUCHOMORESS / GAMMA FUNCTION MANTICHORA / KREW Z KONTAKTU / LEICHE RUSTIKAL / TRAUMA UNIT LOVERDOZED
/link FB/

Partnerzy wydarzenia:
Hard Art https://www.facebook.com/HARDARTmag
Zoharum http://www.zoharum.com/
Beast of Prey http://www.beastofprey.com/
Modularne http://modularne.info/
Osterdam Records http://www.osterdamrecords.com/
VILGOĆ
Egzaracja dźwiękiem +HNW+
RE-DRUM
Istnieje od 2002 roku. Jego twórcą jest Pavel Aleshin. Muzyka projektu to wypadkowa drone/ambient. Swoje albumy publikował m.in. dla Black Orchids, Zoharum, Attenuation Circuit.
Tegoroczny koncert w ramach festiwalu związany jest z premierą „Hush!” – części splitu CD RE-DRUM / B°TONG (ZOHAR 065-2).
MANTICHORA
Efemeryczny projekt eksplorujący terotoria stylistyczne industrial/power-electronics, aktywny od ponad dekady. Podstawowym instrumentarium pozostaje syntezator modularny. Powiązania personalne z Xaoc Devices, Schmerz i New Nihilism.
LEICHE RUSTIKAL
Jednoosobowy projekt audiowizualny prowadzony przez Rutra Baz, Polaka mieszkajacego w Monachium, w Niemczech.
Projekt łączy elementy post industrial z drone i dark ambient.
GAMMA FUNCTION
Jednoosobowy projekt dźwiękowy, którego zamysłem jest sonifikacja i wirtualizacja równań, algorytmów, zjawisk fizycznych i naukowej abstrakcji. GAMMA FUNCTION to most pomiędzy nauką a sztuką. W swoich kompozycjach wykorzystuje jedynie dźwięki uzyskane w procesie sonifikacji lub autentycznych nagrań zjawisk fizycznych. Dzięki odpowiednim narzędziom kompozycje posiadają unikalną formę, budują niepowtarzalny klimat i prowadzą słuchacza przez świat matematyki i fizyki, a naukowa abstrakcja staje się zwirtualizowanym obrazem dostępnym dla wszystkich.
PURGIST
Solowa inicjatywa audio skoncentrowana na eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych i szczątkowej melodyki. W okresie 2005-2013 projekt funkcjonował pod nazwą Sleep Sessions.
TRAUMA UNIT
Łódzki duet łączący elementy harsh noise z power electronics - pulsujące trzeszczące loopy, sprzężenia oraz siarczyste wokale. W składzie znani gdzieniegdzie twórcy takich delikatnych projektów muzycznych jak Ironlung, Spaceship to Hell czy I Am A Slut i Self-Inflicted Violence.
KREW Z KONTAKTU
Duet improwizujący między ciszą a hałasem, niekiedy dodający elementy performance. Wcześniej wraz z Waldemarem Payda współtworzyli projekt HUSH (obecnie zawieszony), gdzie improwizacja na wiele źródeł dźwięku od początku do końca opatrzona była błędem i nigdy nie było wiadomo, co może się zdarzyć.
W duecie kontynuowana jest bardziej ekstremalna i przewrotna forma eksperymentu rozpoczętego w HUSH. Podstawowe instrumentarium to generator częstotliwości, radioodbiorniki, elementy perkusyjne: blachy, rury, a także gitary i inne efekty, które są w zależności od potrzeb modyfikowane. Nacisk jest jednak położony na elektronikę analogową, a preferowane jak najprostsze rozwiązania.
Celem jest wyzwolenie energii poprzez dźwięk i inne elementy występu i skupienie jej na odbiorcach, a jeśli się uda - wciągnięcie ich w interakcję. Reset! Poprzez cisze i hałaśliwą ekstazę, ale trzeba pamiętać, że nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć.
LOVERDOZED