KONCERT
23.03.2014 l chmury l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 zł

CIROCKI / KASPEREK / KRYSZK
/link FB/


Natan Kryszk - saksofon barytonowy - Gość z Pokusy, improwizujący z wieloma muzykami takimi jak Michał Kasperek, Michał Małota, Ramez Nayyar, Ray Dickaty, Łukasz Kacperczyk, Wojtek Kwapisiński. Od początku grający w składzie Warszawskiej Orkiestry Improwizującej, pod wodzą Ray'a Dickaty'ego i innych. W 2013 na festiwalu Fama otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Młody, dzielny. Kształcący się Plastyk.Michał Kasperek - bębnista free jazzowy, improwizator. Nie kryje inspiracji Sunnym Murrayem oraz Williamem Hookerem. Jego dewiza brzmi: "Tylko proste serce sprosta gmatwaninie spraw".
Współpracuje z wieloma muzykami, tworząc oparte na improwizacji nieszablonowe konfiguracje muzyczne. Grał z Markvartem, Stropovem, Ibbadullayevem, Zakrockim, Tkaczem, Cirockim. Uczestniczy w Warsaw Improvisers Orchestra oraz cyklu koncertowym Impro Miting w klubie Eufemia.
Współtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Jankiem Małkowskim oraz kwartet "Postaremczak/Małkowski/Wójciński/Kasperek". Jest również jednym z filarów grupy Ray'a Dickaty "Infant Joy Quintet ", a z Piotrem Dąbrowskim współtworzy perkusyjno - sonorystyczny duet.
Stale grywa z Wojtkiem Kwapisińskim, Michałem Maotą, Natanem Kryszkiem oraz Tymonem Bryndalem.
Swoja twórczość podsumowuje w słowach: "Grając, składam nieustanny hołd zbyt krótkiemu życiu Janka Rołta".
Miłosz Cirocki - gitarzysta i wokalista składów Złota Jesień i Wiosna Szwecji. Bałaganiarz i fan majonezu. Lubi prawie wszystko i wszystkich.