KONCERT
30.01.2014 l barometr l warszawa
start: 20 wstęp: 10 PLN

ZWICHNIĘCI DANDYSI + SURFERZY NA FALACH CHAOSU
/link FB/


ZWICHNIĘCI DANDYSI zostali założeni w 1996 r. przez muzyka eksperymentalnego Karola Bujalskiego,
na gruzach duetu ODPAD. W latach 1997-98 grupa wystąpiła ze skrajnie eksperymentalnym performance "Światłociemni" w legendarnej Tęczy.

Wznowili działalność koncertową w 2012 r., angażując do współpracy Bernarda Luca, który na żywo ilustruje koncerty onirycznym spektaklem video.
Nowe elementy do muzyki ZD wnosi jeden z najwybitniejszych muzyków awangardowych młodego pokolenia Wojtek Kwapisiński, znany m.in. z trio Jan Czapla, występującego na ostatnim festiwalu Nowa Muzyka Żydowska czy z zespołu Gaamera, grającego muzykę z okolic jazzu, post-rocka, awangardy i muzyki weselnej.

Zwichnięci Dandysi współpracowali z Requiem Records i Simple Logic. Tworzą muzykę postetnoindustrialną i ambient. Kolaże dźwiękowe wychodzące z improwizacji nie muszą oznaczać bełkotu twórczego. Do tego dążą ZD, grupa, która może tworzyć z każdym szukającym SŁUCHANIA, a nie SŁYSZENIA. Każda kropla deszczu ma przecież inny dźwięk.
Obecnie kończą przygotowywać nową płytę, z której materiał zaprezentują na koncercie w klubie Barometr

http://bujalex.w.interia.pl/

Karol Bujalski - elektronika
Wojciech Kwapisiński - gitara/przedmioty
Jacek Wróblewski - laptop/elektronika
SURFERZY NA FALACH CHAOSU to projekt, który tworzą Maciej Potępa, Maciej Wawrzycki i Marcin Martyński. Grupa powstała w 1991 roku jako "30 Years of Progress" i grała muzykę eksperymentalną z pogranicza industrialu i hardcore`u. Po latach działalności w ramach różnych innych formacji (Końca Taniec, Rozdwojenie Jazdy) ekipa zebrała się na nowo i od kilku lat działa pod szyldem "Serferzy na falach chaosu", tworząc muzykę opartą na improwizacji, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru transowo-szamańskiego. Ocierając się często o ambient, dub, chillout, glitch a nawet noise, unika jednoznacznego przyporządkowania gatunkowego. Szczególną estymą darzą Serferzy brzmienie, które wykuwają za pomocą niezwykle szerokiego instrumentarium, używając go zazwyczaj w bardzo niecodzienny sposób. Od zestawów perkusyjnych, gitar elektrycznych, basowych, wiolonczeli, cytry po najprzeróżniejsze instrumenty elektroniczne, echa taśmowe, czy analogowe efekty. Nigdy nie wiadomo na czym zagrają najbliższy koncert...


Oczekujcie nieoczekiwanego!