KONCERT / PERFORMANCE
24.01.2015 l Zemsta l Poznań
start: 18:00 / wstęp: 10 zł


MUTE/OFF # 01

PAULINA MIU

ZIELIŃSKA
/link FB/

"Rozpoczynamy serię wydarzeń o charakterze dźwiękowym - mikro-koncertów, performensów audialnych i improwizacji muzycznych. Naszym celem jest ukazanie innych interakcji w przestrzeniach: dźwiękowej, wizualnej oraz społecznej. To swego rodzaju ucieczka od ciasnych reguł, którymi rządzi się dziś kultura. To poszukiwanie alternatyw dla hierarchicznej i wykluczajaąej awangardy. Formuła cyklu jest otwarta. Eksperymentujmy."


Performerka, kompozytorka, instruktorka śpiewu. Przysłuchuje się światu, pielęgnując uważność na osobliwe mikro-zdarzenia w jego dźwiękowej tkance. Wędruje po miastach, bagnach, lasach, zamarzniętych jeziorach Suwalszczyzny, skąd pobiera próbki dźwiękowe do swoich kompozycji. Nagrywa swój własny głos by go później ciąć i składać od nowa. 


Improwizuje i eksperymentuje. Śpiewa na scenie i w ciemnych uliczkach. Z wielką ochotą odkrywa kolejne słowa i zwroty swojego własnego improwizowanego języka, który przywędrował do niej z dalekiej Półocy i towarzyszy jej od dzieciństwa. Specjalizuje się w alternatywnej edukacji wokalnej. Zachęca i ośmiela innych do śpiewu i improwizacji głosowej w ramach Pracowni Głosu Wędrującego, prowadzi także warsztaty z archaicznej techniki śpiewo - krzyku. Współpracuje z teatrem Węgajty, a wraz z Janem-Tage Kühlingiem współtworzy grupę działań twórczych KUZKA. Realizuje i wspiera różnorodne projekty społeczne i artystyczne w Polsce oraz za granicą. Ze swoimi działaniami pojawiła się m.in. na festiwalach: Malta w Poznaniu, Between Sky & Sea na wyspie Herdla w Norwegii, Spoiwa Kultury w Szczecinie, Unithea we Frankfurcie nad Odrą, Konteksty w Sokołowsku, Duchamperie w Bydgoszczy, Musica Privata w Łodzi, Wioska Teatralna w Węgajtach, FRIV w Poznaniu, Munetik Symposium w Armenii, a także w ramach projektu Visitors - na Węgrzech, w Czarnogórze i Albanii.