KONCERT
14.11.2014 l csw strefa l warszawa
start: 19:00  / wstęp: 20 zł


PROGRAM STREFA
/link FB/


Program Strefa zaprasza na koncerty:


JP to Mat Pogo i Roberta WJM, którzy na stałe mieszkają w Berlinie. Zespół powstał we Florencji w 1995 roku. Ich muzyka to mieszanina r&b, noise, free funk, earthquake dub-hop i idiosynkratycznych elektronicznych kolaży. Wszystko to określają jako Punca.
JP stworzyli niepowtarzalny i rozpoznawalny styl, nieustannie otwarty na zmiany i poszukiwania. W Centrum Sztuki Współczesnej zaprezentują wokalno elektroniczne sample metamorficzne z płonącej biblioteki muzycznej, którą tworzą kolektywnie od wielu lat. Nagrania podlegają nieustannej obróbce i remiksowaniu na żywo.
★ SEC_ 
Mimmo Napolitano - muzyk i kompozytor z Neapolu, promotor nowej "musique concrète" - buduje swoją muzykę z dźwiękowych ścinków, pokręconych rytmów, zwierzęcych odgłosów i dronów, używając w bardzo fizyczny i niekonwencjonalny sposób magnetofonu Revox i elektroniki (no-input feedback, digital feedback, feeddrum, CRT TV itp.) oraz zacierając granice między analogiem i cyfrą, strukturą i improwizacją, narracją i abstrakcją.
Pochodząca z Wiednia producentka i Dj-ka tworzy atmosferyczną, malowaną ciemnymi odcieniami muzykę elektroniczną opartą na zdecydowanym rytmie. Wydaje ją za pośrednictwem własnej wytwórni TEMP~Records, female pressure open:sounds lub w net labelach takich jak MIR music czy kreatur.
Od 2002 tworzy także przedstawienia audiowizualne we współpracy z międzynarodowymi artystami wizualnymi (mingo.tv, Stefan Kushima, mes., jade, testphase, Thomas Wagensommerer).
Współpracuje na polu różnych muzycznych stylów i technik z takimi artystami jak kontrabasista Martin Stepanek (550 rondy) puzonista Werner Puntigam, pochodzący z Linzu weteran industrialu "das fleish", poetka-slammerka/ raperka Mieze Medusa (fm4 Soundselection), Didi Bruckmayr czy Electric Indigo. Co miesiąc występuje w play.fm (od 2005) i radio orange (od 2008). Współorganizowała TEMP~ electronic music festival (2003-2009), serię imprez klubowych TEMP~est, TEMP~eriert i klick!
★ SŁAWOMIR KUPCZAK
Urodzony w 1979 r. we Wrocławiu. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej we Wrocławiu u Jana Wichrowskiego oraz kompozycję komputerową u Cezarego Duchnowskiego (1998-2003). Studia podyplomowe (2003-2005) w zakresie kompozycji specjalnej, komputerowej oraz muzyki teatralnej i filmowej ukończył u Stanisława Krupowicza (kompozycja specjalna), Cezarego Duchnowskiego (kompozycja komputerowa) w macierzystej uczelni. Jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
Brał udział w międzynarodowych kursach dla młodych kompozytorów w Radziejowicach (2000), Gdańsku (2001) i Canterbury (Wielka Brytania, 2006), prowadzonych przez takich artystów jak Hanna Kulenty, Marta Ptaszyńska, Elżbieta Sikora, Witold Szalonek, Zygmunt Krauze, Louis Andriessen, Anders Brødsgaard, Nicholas Cleobury, Dominic Muldowney, Philip Wilby, Roderick Watkins. Otrzymał stypendia Ministra Kultury (2002/2003), Fundacji Przyjaciół Warszawskiej Jesieni ze środków finansowych Fundacji Muzycznej Ernsta von Siemensa w Monachium (2005), Stowarzyszenia Autorów ZAIKS (2008, 2010, 2011), Zarządu Miasta Wrocławia (2008).
W 2006 roku utwór Anafora VI otrzymał 4. lokatę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu w kategorii kompozytorów młodych. W tym samym roku za utwór Anafora VII - Lament otrzymał drugą nagrodę na 48. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda organizowanym przez Zarząd Główny Związku Kompozytorów Polskich.