KONCERT
24.09.2014 l bar strudio l warszawa
start: 21:45 /  wstęp: FREE

NOISE OF WINGS
DICKATY / RODAKOWSKI / TRACZYK / ZEMLER
/link FB/

Koncert odbędzie się w ramach warszawskiego festiwalu War<So>Vie

Założony przez Raya Dickatego zespół grający jego kompozycje składa się z duo grającego na saksofonach tenorowych - Maćka Rodakowskiego i Raya Dickaty oraz z sekcji w osobach Wojtka Traczyka na kontrabasie i Huberta Zemlera na perkusji.
Dążąc do ciemniejszego rodzaju brzmienia, które przypomina nieco średniowieczne burdony, charakteru całości nadają dwa nietypowo brzmiące saksofony tenorowe, co jednocześnie wytycza i wpływa na kierunek kompozycji.
Czerpiąc inspirację ze stylistyki jazzu i współczesnej klasyki, jak Ornette Coleman i Terry Riley, zespół stara się grać jednocześnie "inside and outside the music", łącząc ze sobą technikę kompozycji free z tematami otwartymi na interpretację przez wszystkich muzyków zespołu.
Nieograniczone stylistycznie solówki i otwarty na ciekawe podróże horyzont możliwości, w jakie może ich zabrać każdy melodyczno-liryczny motyw, pozwala zespołowi na wcielanie wielu muzycznych form -i od dronów i repetycji do formy free w stylu Alberta Aylera. Każda kompozycja staje się wycieczką w nieznane.