by Piotr Dąbrowski
KONCERT
18.09.2014 l ul. błońska 62 l bieniewice
start: 20:00 / wstęp: FREE


MAŁE DŹWIĘKI

/link FB/

Koncert Piotra Dąbrowskiego na instrumenty perkusyjne i przedmioty ma mieć charakter misterium dźwiękowego w którym autor - wykonawca zaprasza do wspólnego smakowania muzyki, ale muzyki zbudowanej na kanwie rozmaitych brzmień i barw wydobywanych z perkusji, przedmiotów (papier, kamienie, woda) oraz współgrania z interesującą przestrzenią sali gimnastycznej, w której dźwięk odbija się od ścian i sufitu i potęguje wrażenia. Współgranie z taką przestrzenią wymaga skupienia i panowania nad dynamiką, pozwala zarazem na usłyszenie cichych dźwięków, choćby wody, czy innych szmerów. W pierwszym utworze weźmie udział grupka przesympatycznych dzieci.

PIOTR DĄBROWSKI - perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka. 


Występuje z programem solowym a także w KoM trio z Rayem Dickatym i Wojciechem Kwapisińskim, w duecie Origami z Szymonem Tarkowskim. Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, a także grywa z Mieczysławem Litwińskim i innymi. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Miał przyjemność współpracować z: (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, z Maciejem Cierlińskim, Yerba Mater, Patrykiem Zakrockim, Iwoną Jedruch, Meritum, Wiosna, Bindu Duo. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W tym roku powstaje materiał na jego solową płytę.