KONCERT
01.08.2014 l mózg l bydgoszcz
start: 22:00 / wstęp: 10 zł


LETNIE PRANIE MÓZGU
/link FB/

"LETNIE PRANIE MÓZGU powraca już po raz piąty. Jak co roku zorganizowane w nowej koncepcji. Tym razem postanowiliśmy się bardziej skondensować."

Drugi z wieczorów podczas tegorocznej edycji LPM, będzie poświęcony bardzo unikatowym autorskim projektom. Pojawi się bowiem u nas prawie cała ekipa MIK.MUSIK czyli RSS B0YS, ZAMILSKA oraz KUCHARCZYK, a także trójmiejska swag małpa gangster, czyli EBO LA APE. Próba opisu wszystkich tych projektów będzie raczej próbą dość marną ponieważ projekty te są zbyt kompleksowe, jednakże pozwolimy sobie spróbować.

O RSS B0YS mówi się dużo. Grali m.in. jako jeden z głównych aktów na UNSOUNDZIE w zeszłym roku. Zamaskowany duet perkusyjno-producencki gra muzykę bardzo charakterystyczną i unikatową. Brzmienia są mroczne, przesterowane i brudne, a jednocześnie bardzo romantyczne. To taneczna elektronika, o prymitywnym korzeniu jednakże wznosząca słuchacza swoją formą na wyższej jakości poziom rozumienia muzyki.
Kolejną producentką, która jest ostatnio rozchwytywana zarówno za wyjątkowej jakości muzykę jak i wyśmienite wideoklipy, a także niedawno wydany 9 trackowy LP pt. "UNTUNE" jest ZAMILSKA. Naszym zdaniem ZAMILSKA jest póki co jednym z istotniejszych odkryć muzycznych polskiej sceny w tym roku. Bardzo dojrzałą emocjonalnie producentką, która uprawia o wiele trudniejszą, koncertową formę elektronicznego grania, produkując bardzo zróżnicowane pod względem rytmicznym oraz stylistycznym kompozycje. Niektóre o zabarwieniu tanecznym, inne piosenkowym, a jeszcze inne o charakterze eksperymentalnym.
Nie można jednak zapomnieć o człowieku, który trzyma pieczę nad oboma wymienionymi projektami i wieloma innymi, będąc na straży ekipy MIK.MUSIK już od prawie 20 lat. Mowa o WOJCIECHU KUCHARCZYKU, który jak się okazuje aktualnie wykonuje także solowe elektroniczne live acty.
Artystą spoza kręgu MIK.MUSIK jest, również zamaskowany, EBO LA APE czyli małpa ze złotym dolarem na szyi, która gra przeróżne wariacje elektroniki wywodzącej się m.in. z rapu i hip hopu. W związku z czym na pewno można powiedzieć, że twórczość EBO LA APE ma w sobie trochę trapu, trochę rapu, mad hopu czy glitch hopu, a to wszystko przemieszane jest z wysokiej jakości technicznymi dźwiękami i ambientowymi przestrzeniami.
Wizualnie tej nocy duet żeński zwany GRUPA nieDAsie, która zbuduje na białej sali śmieciową konstrukcję, która zostanie następnie całkowicie zmapowana.