KONCERT
20-21.08.2014 l plac zabaw l warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE


LADO ABC X VOL.8

"Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado W Mieście 2014 wystąpią wszyscy. 

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić). 
::: ŚRODA 20.08

Felix Kubin (znany również jako Felix Knoth bądź Feliks Kubiński) to elektroniczny szaman, dziecko w ciele Jurija Gagarina, szalony naukowiec z międzywojennego filmu sci-fi, a także cesarz. Komponuje od 12 roku życia, śpiewa, gra w projektach noise'owych, tworzy dla teatru i na potrzeby słuchowisk radiowych. Wykłada. Określa się jako dadaistę, wiernie podtrzymując tradycje i spojrzenie na świat jego poprzedników sprzed blisko stulecia. 
Inspiruje się współczesnymi kompozytorami jak Karlheinz Stockhausen czy György Ligeti, lokalną tradycją, słodkim, idealistycznym popem, industrialem Einstürzende Neubauten czy Throbbing Gristle, lounge'em i oczywiście elektroniką pokroju Kraftwerku czy DAF. Od wielu lat współpracuje i koncertuje z polskimi muzykami - w grudniu zeszłego roku wydał nagrane z Mitch & Mitch "Bakterien und Baterien", a kilka miesięcy wcześniej swoją pierwszą solową płytę w Lado ABC - "Zemstę Plutona".
MITCH & MITCH with their INCREDIBLE COMBO
Mitch tworzy lounge noise techniką "some-input" - wykorzystuje do tego gitarę elektryczną emitującą sygnał wyjściowy. Mitch tworzy relaksacyjny, bardzo przyjemny dla ucha exotica ambient. Obaj panowie od lat udzielali się na scenie muzyki bardzo poważnej, grali wspólnie na festiwalach i przeglądach. W pewnym momencie postanowili połączyć swoje dwie, dość odmiennie wizje na jej temat i ucieleśnić je w postaci albumu. Przewrotnie nazwany "Luv Yer Country" ukazał się w 2003. I potem już poszło.
::: CZWARTEK 21.08

Pure Phase Ensemble to stale zmieniający się zespół, powstający co roku na międzynarodowych warsztatach muzycznych organizowanych przez gdański SpaceFest. W zeszłorocznych warsztatach z polskimi i osiadłymi w Polsce muzykami takimi jak: Ray Dickaty, Małgorzata Penkalla, Magdalena Gajdzica, Joanna Kuźma czy Karol Schwarz udział wzięła znana z francusko-angielskiego Stereolabu Lætitia Sadier. Efektem kilku dni wspólnej pracy był wspólny koncert na festiwalu i rejestracja materiału.
Lætitia i Pure Phase Ensemble 3 wrócą na scenę aby promować właśnie wydaną płytę koncertową i z okazji urodzinowego Lada w Mieście.HOKEI
W Hokeiu spotykają się muzycy współtworzący takie projekty jak Ed Wood, Innercity Ensemble, Stara Rzeka, Stwory, Xenony i Jerz Igor. Hokei to "japońska sztuka walki, szkoła zapamiętania i powtarzania, tego co było - w to co jest". Zapamiętywanie i powtarzanie, do którego odnoszą się członkowie zespołu to oczywiście repetycje, zapętlone melodie gitary, prosta, precyzyjna i brutalna gra dwóch perkusji. To też przetwarzanie wzorców i inspiracji, czerpanie z tuzów i archetypów, dopasowywanie doświadczeń i perspektyw, układanie niespodziewanych całości ze znanych elementów - takie, jakich próżno szukać gdzie indziej. "Don't Go" z 2013 to po części math-rock, post-rock i kraut, ale bardziej Bukowski, Ziołek, Nikiforow i Pop.