FESTIWAL
22-23.08.2014 l muzeum śląskie l katowice
"Tym z Was, których najbardziej interesuje twórczość rodzimych eksperymentatorów, proponujemy dwudniowy maraton dziwnych dźwięków i niepokojących rytmów pod kuratelą założyciela zasłużonej śląskiej wytwórni Mik MusikWojciecha Kucharczyka, lidera grup Mołr Drammaz i The Complainers, człowieka który od kilkunastu lat nie ustaje w wysiłkach promowania radykalnie odmiennego podejścia do muzyki. Projekt Carbon Atlantis,wymyślony specjalnie na potrzeby naszego festiwalu, to prezentacja bezkompromisowych polskich artystów, poruszających się w obszarach muzyki eksperymentalnej i elektronicznej.

Usłyszycie między innymi grupę kIRK, odpowiedzialną za dwa niesamowite albumy Msza święta w Brąswałdzie i Zła Krew, zawierające rozbudowane elektroakustyczne improwizacje, które w równym stopniu zachwyciły krytyków jak i (nie tylko polską) publiczność.
Na tej samej scenie wystąpi również Piotr Kurek, jeden z najbardziej niestrudzonych polskich eksperymentatorów, współtwórca projektów Piętnastka i Suaves Figures, człowiek dla którego analogowe syntezatory i dziwne instrumenty stanowią punkt wyjścia do tworzenia niezwykle przejmującej, osobistej muzyki.

Równie nietypowym sprzętem obstawia się na scenie kolejny bohater projektu Carbon Atlantis: Lutto Lento, założyciel Sangoplasmo Records i współtwórca jednego z najlepiej zapowiadających się polskich labelów eksperymentalno-tanecznych Dunno, znany z niezwykłych dźwiękowych pejzaży przesiąkniętych teatralną wrażliwością oraz niezwykle widowiskowych koncertów.

Nieco spokojniejszych wrażeń i bardziej intymnej atmosfery powinien Wam dostarczyć występ Micromelancolié, projektu Roberta Skrzyńskiego, eksperymentującego z field recordingiem, samplami i muzyką przypadku. Jeśli zaś będziecie mieli ochotę potańczyć, okazję do tego zapewni Wam Wilhelm Bras, śląski artysta przywracający wiarę w radykalne elektroniczne brzmienia, zaskakujący niezwykłą bezkompromisowością swoich występów i umiejętnością roztańczenia każdej, nawet najbardziej opornej publiczności.

Nastroju zadumy i skupienia będziecie mogli poszukać podczas występu Starej Rzeki, jednego z najbardziej docenianych w świecie polskich projektów muzycznych, wymyślonego i zagranego przez Jakuba Ziołka, nagrodzonego między innymi Paszportem Polityki.

Całości występów na scenie Carbon Atlantis dopełnią koncerty Roberta Piotrowicza, założyciela festiwalu Musica Genera, znanego między innymi ze współpracy ze Zbigniewem Karkowskim, oraz We Will Fail – eksperymentalnego projektu Aleksandry Grünholz, łączącej klasyczne techno z field recordingiem i elektroakustycznymi eksperymentami. Wszystkie występy odbędą się w specjalnie przygotowanej i zaaranżowanej na ten cel przestrzeni, z rozbudowaną oprawą audiowizualną w tle." - www.festiwalnowamuzyka.pl

Piątek 22.08

18.00—18.45 "A limitless space" by Micromelancolié

19.00—19.30 Robert Piotrowicz plays „Qualierung"

19.45—20.15 Lutto Lento

20.30—21.15 Wilhelm Bras

21.30—22.15 Stara Rzeka (acoustic set) + Micromelancolié

22.30—23.30 kIRk

Sobota 23.08

17.30—18.00 Lutto Lento plays „World's Earliest Erotic Graffiti“

18.15—19.00 Stara Rzeka

19.15—20:00 We Will Fail

20.15—21.00 Piotr Kurek

21.15—21.45 Robert Piotrowicz

22.15—23.00 Masecki Polonezy

23.15—23.45 Robert Piotrowicz + Paweł Kulczyński