fot. Szymon Rogiński
KONCERT
25.07.2014 l msn l warszawa
start: 19:30 / wstęp: FREE


CO SŁYCHAĆ

/link FB/

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cykl koncertów i projekcji dźwięku „Co słychać” (13.07 - 30.08.), towarzyszących wystawie „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” oraz cyklowi wydarzeń "Muzeum wychodzi na Plac".

Nie „mariaż sztuki i dźwięku”, lecz wyobraźnia, bezkompromisowość i warsztat kompozytorski oraz wykonawczy stanowią kryteria, według których ułożony został program „Co słychać”. Cykl prezentuje zarówno postaci wybitne, obecne na polskiej i światowej scenie od lat, których imponujący dorobek zapisał się w historii muzyki (Bohdan Mazurek i Zbigniew Karkowski), jak i ich młodszych następców, którzy nie boją się eksperymentów (Jacek Sienkiewicz) i zainteresowani są poszukiwaniem nowych terytoriów i sposobów ekspresji (Anna Zaradny). Prezentuje wreszcie muzyków, którzy swą energią przełamują bariery stylistyczne i wnoszą powiew świeżości (RSS Boys, Paweł Kulczyński).

/// 25.07 / ANNA ZARADNY / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
/// 10.08 / ATOM™ / JACEK SIENKIEWICZ / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
/// 22.08 / KARKOWSKI - XENAKIS / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
/// 30.08 / RSS BOYS / WILHELM BRAS / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W ramach solowego koncertu w audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Anna Zaradny zaprezentuje swój najnowszy utwór.

>>>>>>>>>>

 ANNA ZARADNY artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, kuratorka. Twórczość Anny Zaradny realizuje się w sztuce dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych. Współtwórczyni i kuratorka wydawnictwa i projektu Musica Genera Festival.

Artystka realizuje projekty na całym świecie, ostatnie ważniejsze prezentacje to min. wystawy w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej Warszawa, Galeria Starter Warszawa, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki Warszawa, Shedhalle - Zürich SiILBERKUPPE – Berlin, Kunst Werke, Berlin, oraz koncerty w ramach festiwali Unsound Festiwal, New York, Exploratory Music From Poland Super-Deluxe Tokyo, Japan, What is music? Sydney, Melbourne, All Ears 2010 w Oslo.

Wydała szereg płyt i nagrań, solo z innymi artystami. Współpracuje min. z: Robert Piotrowicz, Burkhard Stangl, Tony Buck, John Butcher, Zbigniew Karkowski, Cor Fuhler, John Hegre, Kasper Toeplitz. Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Kuratorzy: Sebastian CichockiPaweł Nowożycki
Współpraca: Hanna Sabat