fot. Justyna Jaworska, Patryk Zakrocki
KONCERT
31.01.2014 l nie zawsze musi być chaos l warszawa
start: 20  wstęp: 15 PLN

TRACZYK / ZAKROCKI
/link FB/

Traczyk / Zakrocki: warszawski duet tworzony przez kontrabasistę i skrzypka używającego też mbiry i oscylatora. Muzykom zależy na tych samych parametrach muzyki – improwizowaniu gotowych kompozycji, obserowaniu natury czasu i muzykalnemu używaniu mikrotonalności.


Wojtek Traczyk jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny.
Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych.
100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami.
Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Davem Rempisem, Aramem Sheltonem, Maria Peszek, Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Wacław Zimpel, Kapacitron...
W 2012 roku, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Hubert Połoniewicz, nagrał płytę na kontrabasie solo, która ukazała się nakładem Multikulti.
W koncertach solo szuka stanu, w którym każdy jeden dźwięk jest niezwykle ważny, bo stan ten daje poczucie wolności, odróżnia "mogę zagrać wszystko", od "mogę zagrać cokolwiek".

Patryk Zakrocki - improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem.
Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Poza wieloma koncertami w Europie występował również w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii.
www.patrykzakrocki.com
Następny
Nowszy post
Poprzedni
Ostatni post