KONCERT
20.02.2014 l powiększenie l warszawa
start: 20 wstęp: 25/30 PLN

SCENA INTUITYWNA DOMU WYDAWNICZEGO FOR TUNETHE INTUITION ORCHESTRA
/link FB/


Pierwszy koncert w ramach Sceny Intuitywnej Wydawnictwa For Tune będzie promocją nowej płyty z katalogu For Tune – The Intuition Orchestra – „To the inside”.

Dom Wydawniczy For Tune i klub Powiększenie zapraszają na nowy cykl koncertów. 20 lutego rusza „SCENA INTUITYWNA DOMU WYDAWNICZEGO FOR TUNE”.
Koncerty w ramach Sceny Intuitywnej Domu Wydawniczego For Tune, będą odbywać się raz w miesiącu. Każdy koncert będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Muzyka którą usłyszą uczestnicy koncertu będzie tworzona na żywo przez wybitnych improwizatorów, którzy bardzo często spotkają się w scenie po raz pierwszy.

The Intuition Orchestra zagra w składzie:

Ryszard Wojciul – saksofony, klarnety, EWI
Bolek Błaszczyk –instrumenty klawiszowe, wiolonczela
Jacek Alka – perkusja
Marcin Olak – gitary

Oraz zaproszeni goście:
Zdzisław Piernik – tuba
Anna Gadt – śpiew
Monika Szulińska – instrumenty perkusyjne

BILETY:
►25 Pln: Przedsprzedaży w barze w Powiększeniu + Newsletter
►30 Pln: W dniu koncertu
►Zapisz się na newsletter i zarezerwuj bilet po 25Pln
Tu możesz się zarejestrować: http://on.fb.me/XsIN3E
For Tune jest wytwórnia młodą, ale niezwykle dynamiczną Pierwsze płyty z ich katalogu ukazały się wiosną, a rok 2013 zamknęli 22 wydawnictwami (albumami), wśród których znajdują się też płyty DVD. Płyty For Tune łatwo rozpoznać po spójnym – artystycznym layoucie i bardzo wysokiej jakości edytorskiej. W każdym wydawnictwie znajduje się bogato ilustrowana książeczka, z interesującymi artykułami, których autorami są wybitni znawcy tematu. Płyty ukazują się w kilku seriach kolorystycznych oznaczających różne gatunki muzyczne, jazz, world music, klasyczną muzykę współczesną, muzykę eksperymentalną, a już wkrótce również rockową i ambitny pop.

Mistrzem Ceremonii - animatorem koncertów będzie Ryszard Wojciul – wiceprezes For Tune, a jednocześnie muzyk, muzykolog i dziennikarz, od połowy lat osiemdziesiątych związany z niezależna scena rockową, o później ze środowiskiem twórców muzyki współczesnej i jazzowej. Do wspólnego grania zapraszać on będzie muzyków z różnych środowisk – jazzmanów, rockmenów, folkowców, wszystkich którym nie obca jest sztuka kolektywnej improwizacji.
Muzyka The Intuition Orchestry powstaje w drodze kolektywnej improwizacji – na koncertach lub w studiu nagraniowym. Historia zespołu sięga połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to grupa nastolatków znających się od czasu podstawówki - Ryszard Wojciul, Bolesław Błaszczyk i Jacek Alka rozpoczęła swoje muzyczne eksperymenty. Dokumentację niezwykłych rezultatów ich poszukiwań możecie znaleźć na pięknie wydanej przez Requiem Records płycie „Legendarne Ząbki”.

Płyta „Fromm” z gościnnym udziałem Grażyny Auguścik i legendy muzyki intuitywnej tubistą Zdzisławem Piernikiem, przez wielu krytyków została uznana za jedną z najlepszych polskich płyt 2012 roku. W nagraniu „To the inside” udział wzięli znakomici jazzmani – gitarzysta Marcin Olak i kontrabasista Maciej Szczyciński, oraz perkusjonistka Monika Szulińska.