by Kasia Dolato
KONCERT
23.01.2014 l chmury l warszawa
start: 20:30 wstęp: 10 PLN

KASPEREK / MAOTA
/link FB/

Koncert ku pamięci zmarłego w listopadzie 2013 roku saksofonisty Kalaparusha Maurice McIntyre'a.


Michał Kasperek - bębnista. Jego dewiza brzmi: "Tylko proste serce sprosta gmatwaninie spraw". Muzyka którą gra jest dla niego odtrutką na uwierające ramy i kategorie życia współczesnego. Mówi także: "Gram wbrew rozsądkowi, z potrzeby serca, z potrzeby ciągłego ruchu". Od lat grywa z Jankiem Małkowskim. Współtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Jankiem Małkowskim. Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra i podczas Impro Mitingów w Eufemii. Jeden z filarów grupy Ray'a Dickaty Infant Joy. Współpracuje z Wojtkiem Kwapisińskim i Piotrem Dąbrowskim, a także z Michałem Maotą, Natanem Kryszkiem oraz Tymonem Bryndalem (z którymi tworzy improwizatorski kolektyw "DRWINKA")


Michał Maota - saksofon tenorowy. Grę opiera na intuicji, improwizacji i dialogu. W muzyce szuka transu na przemian z ekstazą i przyjemności wspólnego bycia ze sobą. Przyświeca mu fragment z upaniszady Brihadaranyaka: "Z nierzeczywistego poprowadź mnie do rzeczywistości, Z ciemności prowadź mnie do światła".
Gra w Warszawskiej Orkiestrze Improwizatorów, Impro Mitings w Eufemii, Drwince. Grał z Norbullem w Volno i współtworzył DK3M z Rayem Dickatym, FreeM z Jankiem Małkowskim i Dodosem Mokrzewskim.