TARGI
02.02.2014 l kulturalna l warszawa
start: 14 wstęp: FREE

II Targi Niezależnych Wytwórni + koncert ANTHONY CHORALE
/link FB/

Lineout.pl x Kulturalna prezentują: II Targi Niezależnych Wytwórni

Pierwsza edycja targów przerosła nasze oczekiwania pod względem zarówno frekwencyjnym jak i poziomem zaprezentowanej muzyki, wobec tego zapraszamy na kolejną edycję! Tym razem spotykamy się w stołecznym Pałacu Kultury. Swoje wydawnictwa zaprezentuje 28 niezależnych krajowych wytwórni różnorakiej proweniencji, przez cały dzień przeglądanie płyt umilą muzycy i didżeje grający na żywo, a dzień zwieńczy koncert Anthony'ego Chorale o godzinie 20:00. Zapraszamy najserdeczniej!

☛ Podczas Targów swoje wydawnictwa zaprezentują:

1. AltanovaPress
2. BDTA
3. Bocian Records
4. Bołt Records
5. Crunchy Human Children
6. Dunno Recordings
7. Fundacja Kaisera Söze
8. Lado ABC
9. Moonshine Recordings
10. Monotype
11. Mik Musik
12. Music Is The Weapon
13. Nasiono Records
14. New Moon Recordings
15. Nie Zawsze Musi Być Chaos
16. Nowe Nagrania
17. Pawlacz Perski
18. Sangoplasmo
19. Side One
20. Sqrt label
21. Recognition Records
22. Requiem Records
23. Thin Man Records
24. Too Many Fireworks Records
25. U Know Me Records
26. Verge Sound
27. Wounded Knife
28. Wytwórnia Krajowa

☛ Na miejscu będziecie mogli zakupić magazyn o muzyce współczesnej Glissando oraz ziny Skin Yard i Rwa. 

Dodatkowo w godzinach trwania Targów (14-20) przewidujemy zasadę open deck! Jeśli chcesz przynieść własne płyty i się nimi pochwalić, nic nie stoi na przeszkodzie. Prześlij nam wiadomość na adres kontakt.lineout@gmail.com, a my znajdziemy dla Ciebie wolny slot. Wkrótce opublikujemy dokładną rozpiskę godzinową.


Anthony Chorale

Zespół Oliviera Heima – kompozytora/songwritera, gitarzysty oraz wokalisty członka międzynarodowego tria Très.b.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Olivier jest z pochodzenia holendrem, który dorastał w Luksemburgu. Już jako sześciolatek przejawiał potencjał muzyczny, grając i komponując na pianinie, a następnie na gitarze. W wieku 13 lat poznał swojego przyjaciela i perkusistę Thomasa Pettita, z którym przez parę lat współtworzył wiele różnych zespołów. Po ukończeniu szkoły średniej Olivier oraz Thom wyjechali do Dani do szkoły muzycznej (Testrup Hojskole), gdzie poznali polską wokalistkę Misię Furtak i gdzie razem założyli zespół très.b. Obecnie zespół zawiesił działalność, a Olivier wraz z Thomem skupili się na dalszym rozwijaniu projektu Anthony Chorale. Olivier mieszka i działa muzycznie w Polsce od ponad 3 lat.

Jest laureatem Fryderyka 2011 w kategorii fonograficzny Debiut Roku, plebiscytu „Ale Sztuka 2012” oraz prestiżowego Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna.

Olivier rozpoczął solową karierę pod nazwą Anthony Chorale w roku 2012 wydając debiutancki album The Eternal Now, w którym zgrabnie połączył gitarę akustyczną z wiolonczelą oraz charakterystycznym falsetem uzyskując minimalistyczny i delikatny efekt. Anthony Chorale szybko przeistoczył się w czteroosobowy skład z kolejnym wydawnictwem - Epką “Ambitions of the Son” (2013). Zaczynając od prostych, intymnych kompozycji ze swojego pierwszego albumu Olivier pokazał prawdziwy potencjał w łączeniu różnorodnych brzmień instrumentów, czego wynikiem są lekkie, orzeźwiające i wpadające w ucho piosenki z “Ambitions of the Son”. Epka została oficjalnie wydana na winylu przez nowe, międzynarodowe wydawnictwo Zozaya Records.

Zarówno szybki rozwój Anthony Chorale jak i zdolność do eklektycznego komponowania materiału zaowocowały włączeniem świeżych kompozycji z nadchodzącej długogrającej płyty do koncertów na żywo. Wspominając o inspiracjach takich jak Kurt Vile, Cass McCombs, Idiot Glee czy Fleetwood Mac, Anthony Chorale zmienił oblicze zaskakując brzmieniem gitary elektrycznej, basu, syntezatorów oraz niskich lini melodycznych wokalu, nie kryjąc fascynacji soulem i surferskim brzmieniem lat 60. Nowy materiał został nagrany, zmiksowany i wyprodukowany przez Michała Kupicza oraz zmasterowany w Nowym Jorku przez nominowanygo do nagród Grammy Joe’go Lamberta.

Nowy album jest wynikiem współpracy z Adamem Byczkowskim (Better Person, Kyst) na gitarze basowej, Thomem Pettit (znanym z Très.b) grającym na perkusji oraz Karoliną Rec na syntezatorach. Każdy z wymienionych muzyków dodaje nowy element zarówno do kompozycji, jak i występów na żywo.


Posłuchaj tutaj: https://soundcloud.com/anthony-chorale/ocean
i tutaj: https://soundcloud.com/anthony-chorale/itsgettingbetter