KONCERT
21.09.2014 l wzgórze gajowe l wrocław
start: 15:30 / wstęp: FREE

Po dj’skich setach w modernistycznej przestrzeni WuWy zapraszamy na drugą edycję audio poznawczego projektu Muzyka Miasta. 

W niedzielę na tajemniczym Wzgórzu Gajowym wystąpi Lutto Lento, Gerard Lebik i Boar Sleeping, którym nie obce jest tworzenie w oparciu o eksperyment i wychodzenie poza strefę komfortu scenicznego. Na szczycie zaprezentują swoją twórczość w osobistym odniesieniu do miejsca i jego historii. Oprócz koncertów odbędzie się m.in. Gra miejska Osiedlowa Akcja. Więcej o projekcie Muzyka Miasta: http://muzykamiasta.tumblr.com/ i http://bwa.wroc.pl/index.php?l=pl&id=915&b=5&w=1

⚣ LUTTO LENTO - To pseudonim Lubomira Grzelaka, założyciela wytwórni Sangoplasmo Records, współwłaściciela DUNNO Recordings, artysty dźwiękowego, muzyka i DJa. Wykorzystując elektronikę, obiekty i konstruowane przez siebie pętle taśmowe tworzy dźwiękowe kolaże, często oparte na głęboko analogowym rytmie. Wydał takie albumy jak Death Beam, Duch Gór, Partition, Unlucky, Prima Porta. W 2013 roku występował między innymi na festiwalu Era Schaeffera, gdzie zagrał wspólny koncert z Michałem Urbaniakiem. W marcu 2014 roku odbył trasę koncertową po Niemczech u boku Bonnie "Prince" Billy, a dwa miesiące później 30-dniową europejską trasę z Piotrem Kurkiem.⚣ GERARD LEBIK - Obecnie jeden z aktywniejszych w Polsce muzyków stawiających pytania o granice dźwiękowego eksperymentu, z powodzeniem łączącego tradycję swobodnej improwizacji i fire music z praktykami sztuki dźwięku. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise’u.
Współpracował i występował z: Noid, David Maranha, Eryck Abecassis, Clayton Thomas, Kazuhisa Uchihashi, Brian Labycz, Rob Mazurek, Keith Rowe, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, hans w koch i innymi. Uczestniczył w projektach: ZOPAN FotonVHS ESPSlug Duo, mutual ëstë groupveNN circles, Erase, imrpoGraphics.


BOAR SLEEPING - Solowy projekt Piotrka Lewandowskiego (Peve Lety), muzyka zespołów Indigo Tree, We Draw A oraz SWNY. Tworzy proste piosenki z pogranicza rocka, avant-popu oraz psychodelii, kładąc nacisk na naturalność, intuicyjność oraz piękne melodie. Zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce (Opener, OFF), USA (SXSW, Culture Collide), Niemczech (La Pampa), Holandii (Eurosonic Noorderslag), Anglii (The Great Escape) oraz Włoszech (Karel Music Expo).Kuratorzy: Jędrek Jendrośka, Karolina Zajączkowska