by mrufig / www.mrufig.tumblr.com
KONCERT
30.03.2014 l skłot przychodnia l warszawa
start: 19:00 / wstęp: CO ŁASKA


/link FB/


Pierwsze w historii Przychodni wydarzenie muzyczno-dźwiękowe o szeroko rozumianym profilu eksperymentalno-ambientowo-jazzowo-elektroniczno-minimalowym. Imprezę poprowadzi grupa swobodnie zmieniających się artystów oscylujących pomiędzy harmonią i hałasem z minimalowym afterkiem.Olga Koter - muzyk, improwizatorka. Gra na instrumentach elektronicznych i elektroakustycznych. Związana z warszawskim zespołem Airth. Tworzy swój solowy projekt Remote Viewer.▶ Zosz Chabiera - Zosia Chabiera aka Zosz gra na głosie i zawodzi na skrzypcach. Jest mocno lirycznie, grubo fakturowo i całkiem chaotycznie. Nic nie z serca. [ex: drekotypatomazo]


▶ Mateusz Romanowski - Gitarzysta, który czasami improwizuje (w Wiośnie Szwecji i Sting Nie Zagra W Kazachstanie), a czasami nie (The SpoudsBrooks Was Here).▶ Wojciech Kwapisiński- muzyk, gitarzysta i improwizator z Warszawy.  Współtwórca i członek zespołów Airth, Gamid Group, Nor Cold Quartet, Altona, Puppetteine, Zwichnięci Dandysi, Julian Ochorowicz, Jedność, Ian CzaplaDobry Ból, Promieniowanie. Założyciel DIY Labelu Wytwórnia Element. Członek Stowarzyszenia NowE oraz Stowarzyszenia Trzecia Fala. Organizator koncertów i cykli muzycznych: Impro MitingDziałanie Muzyczne.
▶ Kamil Szuszkiewicz - trębacz i autor muzyki związany z warszawską sceną niezależną, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych.
▶ Darek Pietraszewski - muzyk improwizator, fotograf, człowiek od brudnej roboty. Związany z warszawskim zespołem Airth. Współzałożyciel portalu Trzecia Fala. Gra na instrumentach elektronicznych, elektroakustycznych oraz gitarze elektrycznej.
COME.IN - Dj, współtwórca i członek grupy elektroniczno improwizacyjno - experymentalnej "Babyboys". Zaczynał kilka lat temu jako mrufigone rozgrzewając środowiska dubstepowe i breakbeatowe. Dziś jako come.in zagrzebał się nieco w szeropojętej muzyce experymentalnej w szczególności muzyce techno. Różnorodność i eklektyzm jest domeną jego setów. Na codzień współtworzy warszawską pracownie i galerię V9, w wolnej chwili poświęca się "produkcji" muzyki oraz tworzeniu www.mrufig.tumblr.com
▶ Ryszard Latecki - multinstrumentalista, wynalazca półprogowej gitary - latary, twórca wielu formacji muzycznych (m.in. zespół Laterna), współtwórca grupy Kawalerowie Błotni (z Jerzym KornowiczemKrzysztofem KnittlemMieczysławem LitwińskimTadeuszem Sudnikiem i Tadeuszem Wieleckim), aktywny szczególnie na scenach alternatywnych.
Jest autorem i wykonawcą licznych muzycznych performance`ów i instalacji, autorem Klepsydry Dżwiękowej („przesypuje” się w niej dźwięk, a kolejne harmoniczne interwały odmierzają czas), Sejsmofonu (drgania Ziemi transformowane są na muzyczną formę) oraz kompletnie nowej koncepcji tworzenia muzyki – Muzyki Rewersyjnej (polega ona na odejmowaniu dźwięku - „ociosywaniu” hałasu tak, aby uzyskać muzyczną formę).
Ryszard Latecki realizuje również autorski program warsztatów pt. Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna, autorski program koncertowy Partytury Fotograficzne oraz aktywnie pracuje w Wytwórni Błękitu w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach. Nagrał i wydał (w wydawnictwie OBUH Records) kilka autorskich płyt.
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Za działalność na rzecz kultury niezależnej w latach 80-tych odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restituta".